Türkçe İngilizce

Hamilelikten Korunmak İstiyorum (Beden Farkındalığı Yöntemiyle)

Gebelikten korunma yöntemlerinden hormon içerenlerin, kanser yapıcı etkisi üzerine her geçen gün yeni araştırmalar yayınlanıyor.  Kesin olmamakla birlikte uzun süreli kullanılan doğum kontrol haplarının, aylık iğnelerin, hormonlu spirallerin kadın üreme organlarında kanser yaptığı şüphesi her geçen gün yaygınlaşıyor. Hele bir de sürekli kanama/kanamanın durması, kilo artışı gibi yan etkilerini eklersek, kadınlar hormonsuz, doğal, bedenlerindeki müthiş dengeyi bozmadan, amaçlarına hizmet edecek aile planlaması yöntemi arayışındalar.

Tüm bu yöntemlerden uzak, kendi bedeninizi tanıyarak ve bedeninizin ihtiyaçlarına odaklanarak, rahimizin sesine kulak vererek, bedenimizde mükemmel işleyen hormon dengemize, dışarıdan hormon vererek müdahale etmeksizin, gebelikten korunmak mümkün.

Programın İçeriği  

Doğurganlık belirtilerinizi öğreneceğiniz, kendi bedeninizde bu belirtileri adım adım gözlemleyeceğiniz bu program 2 saatlik yoğun öğrenme sürecinin ardından, bir aylık döngünüz boyunca her adımı birlikte takip ederek, doğurganlık belirtilerinizi tanımada farkındalık geliştirmeye odaklanıyor.

 Diğer yöntemlerle de kombinleyerek kullanacağınız için, kendinizi güvende hissedeceksiniz.

 Beden farkındalığınız artacak hatta üreme organ kanserleri gibi oluşumları erken dönemde farketmeniz ve cinsel mutluluğa da olumlu katkıları gibi ek avantajlara da sahip.

 NOT: Bu yöntem reglileri düzensiz olanlar ve emzirme döneminde olanlar için uygun değildir. Yöntemi öğrenmek isteyenlerin son 3 aylık döngülerini kayıt altına alması tavsiye olunur (regli oluş zamanı, kaç gün devam ettiği, siklusun ortasında bedeninde ne gibi değişiklikler hissettiği, akıntısındaki değişiklikler, yumurtlama ağrısı, lekelenme gibi).

 

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller emzirmedanismanligi.com sitesine ve site sahibine aittir. copyright © 2015 - 2024